STRONA GŁÓWNA

Kto może zostać
stypendystą?


Egzaminy
i organizacje


Partnerzy

 


Stypendia sportowe

Dlaczego warto studiować w USA?

 

System edukacji w USA jest jedynym, który umożliwia naukę i jednocześnie wyczynowe uprawianie sportu, często na najwyższym światowym poziomie.

Stany Zjednoczone dają możliwość podjęcia studiów na ponad 4 tysiącach uczelni wyższych, spośród których większość oferuje programy sportowe na różnych poziomach. Zawodnicy mają możliwość kontynuowania kariery bez ograniczeń co do kierunku studiów. Uniwersytety i college dysponują doskonałymi obiektami, wysokimi budżetami i stwarzają wyjątkowo korzystne warunki do rozwijania talentu sportowego przeznaczając bardzo wysokie dotacje dla sportowców reprezentujących ich barwy. Stypendia częściowo lub w całości pokrywają wysokie koszty nauki, uprawiania sportu oraz pobytu w USA.

Roczny koszt nauki na uczelniach amerykańskich wynosi od około 6.000USD do niemal 40.000USD jednak dla osób zawodniczo uprawiających sport w wybranych dyscyplinach, oraz przejawiających inne uzdolnienia istnieje szansa sfinansowania studiów dzięki otrzymaniu stypendium.

Przy wyborze uczelni należy brać pod uwagę m. in. następujące kryteria:

-  

kierunek studiów

-  

odpowiedni poziom naukowy oraz sportowy uczelni

-  

wysokość stypendium

-  

lokalizacja

Ponieważ w programie stypendialnym uczestniczyć może każdy, zachęcamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się z Tobą.

POWRÓT


KONTAKT

Strona zaprojektowana dla rozdzielczości 1024x768 pikseli